CrosairSoft
CrosairSoft
Kategorilerimiz
Sepetim

Kollektör Dolabı

Marka: Rehau
Rehau Kollektör Dolabı UP Tip1 Sıva Altı 610x700x110..
2.405,62TL
Vergiler Hariç:2.004,68TL
Marka: Fraenkische
Fraenkische Kollektör Dolabı Sıva Altı Tip 1 - 600x700x110..
2.683,96TL
Vergiler Hariç:2.236,63TL
Marka: Rehau
Rehau Kollektör Dolabı UP Tip2 Sıva Altı 810x700x110Konut ve iş yerlerinde uygulanan yerden ısıtma sisteminde Rehau kollektör dolabı önemli parçalardan biridir. Zeminin altına döşenen su borularındaki sıcak ve soğuk su akışını kontrol eden parçaya kollektör denir. Kollektör üzerindeki vana sayısı ka..
2.882,77TL
Vergiler Hariç:2.402,31TL
Marka: Rehau
Rehau Kollektör Dolabı UP Tip3 Sıva Altı 1010x700x110..
3.479,20TL
Vergiler Hariç:2.899,34TL
Marka: Fraenkische
Fraenkische Kollektör Dolabı Sıva Altı Tip 2 - 800x700x110..
3.081,58TL
Vergiler Hariç:2.567,98TL
Marka: Rehau
Rehau Kollektör Dolabı UP Tip4 Sıva Altı 1210x 700x110..
3.976,23TL
Vergiler Hariç:3.313,53TL
Marka: Fraenkische
Fraenkische Kollektör Dolabı Sıva Altı Tip 3 - 1000x700x110..
3.479,20TL
Vergiler Hariç:2.899,34TL
Marka: Fraenkische
Fraenkische Kollektör Dolabı Sıva Altı Tip 4 - 1200x700x110..
3.876,83TL
Vergiler Hariç:3.230,69TL
Yerli 100cm Kollektör Dolabı 0.8cm Kalınlık
Yeni
Marka: Isı Enerji
Yerli 60cm Kollektör Dolabı 100x60x10 ..
1.020,00TL
Vergiler Hariç:850,00TL
Yerli 40cm Kollektör Dolabı 40*60*10
Yeni
Marka: Isı Enerji
Yerli 40cm Kollektör Dolabı 40x60x10..
540,00TL
Vergiler Hariç:450,00TL
Yerli 60cm Kollektör Dolabı 0.8cm Kalınlık
Yeni
Marka: Isı Enerji
Yerli 60cm Kollektör Dolabı 60x60x10 ..
630,00TL
Vergiler Hariç:525,00TL
Yerli 80cm Kollektör Dolabı 0.8cm Kalınlık
Yeni
Marka: Isı Enerji
Yerli 60cm Kollektör Dolabı 80x60x10 ..
696,00TL
Vergiler Hariç:580,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 12 (1 Sayfa)

Kollektör Dolabı

Yerden ısıtma sisteminde görüntü kirliliğini engelleyen kollektör dolabı düzenli ve konforlu kullanım avantajı sunar. Genellikle sac malzemeden üretilen kollektör dolapları sistemin düzenli çalışmasında önemlidir. Günümüzde özellikle yeni binalarda sık görülen yerden ısıtma sistemleri oldukça faydalıdır. Radyatör ve kalorifer peteği gibi ekipmanları ortadan kaldıran bu sistem iç mekanda ferahlık sağlar. Ancak sıcak su borularına bağlı olan kollektörün muhafaza edilmesi için özel dolaplara ihtiyaç vardır. Isı Enerji firmamızda yerden ısıtma malzemeleriyle ilgili tüm aradığınız ürünlere ulaşabilirsiniz.

Kollektör Dolabı Nedir?

Isıtma ve soğutma sistemlerinin en önemli parçalarından biri kollektördür. Kollektör, sistemdeki borulara giden akışkanın kontrol edildiği önemli bir merkezdir. Bu parçanın konut veya iş yerlerinde düzenli bir şekilde muhafaza edilmesi gerekir. Adından da anlaşılacağı üzere bir dolap olan kollektör dolabı sistemin verimli çalışmasını sağlar. Kollektör dolapları, boru hatlarını bir araya getirir ve sistemin kontrolüne yardımcı olur. Yerden ısıtma kollektör dolabı bu tesisatın önemli parçalarından biridir.

Kollektör dolabı her bir boru hattı için ayarlanabilir vanalar içerir. Sac malzemeden üretilen dolabın konumu sayesinde kollektör gizli şekilde tutulur. Bu sayede dışarıdan bakıldığında göze hoş gözükmeyen kollektör parçası saklanmış olur. Ev, konut ve iş yerlerinde sık sık tercih edilen kollektör dolaplarının sağladığı avantajlar vardır. Bir binada kullanılan kollektörler farklı kaynakları birleştirerek merkezi noktadan yönetim imkanı sunar. Sıcak su akışını ve soğuk su çıkışını kontrol eden kollektörün dolap içinde muhafaza edilmesi gerekir.

Kollektör Dolabı Ne İşe Yarar?

Kollektör, özellikle yerden ısıtma sisteminin en önemli parçalarından biridir. Sıcak veya soğuk suyun doğru boru hattına yönlendirilmesini sağlayan kollektörün açıkta kalmaması gerekir. Düzenli görünüm imkanı sunan kollektör dolabı bu parçaları bir araya getirip muhafaza eder. Ev ve iş yerlerinde kullanılan kollektör dolabı ölçüleri her sıhhi tesisatta farklı olabilir. Yerden ısıtma sistemlerinde zemine döşenen borular genellikle belirli standartta üretilir. 16-17’lik ısıtma borularına uyumlu kollektörler piyasada en çok tercih edilen parçalar arasındadır.

Her kollektörün vana sayısı ve büyüklüğü birbirinden farklı olabilir. Yerden ısıtma sistemi ne kadar genişse ona giden boruların kontrolü o kadar karmaşık hale gelebilir. Sıcak su ve soğuk su akışını kontrol eden kollektörün büyüklüğüne bağlı olarak dolap seçilmelidir. Kollektör dolabı her bir boru hattı için ayarlanabilir vanaları kapsayacak şekilde imal edilir. Vana sayısı fazla olsa bile ona uygun ebatlarda kollektör dolapları vardır. Birinci sınıf kalitedeki malzemeden üretilen kollektör dolapları verimlilik ve estetik sunar.

Kollektör Dolabı Nerelerde Kullanılır?

Hemen hemen bütün ısıtma ve soğutma sistemlerinde kollektör kullanılır. Kollektör sisteme giren sıcak veya soğuk suyun boru hatlarında düzgün biçimde ilerlemesini kontrol eder. Özellikle yerden ısıtma sistemlerinde hangi borunun sıcak suyla dolup dolmayacağını belirlemek için kollektördeki vanalar kullanılır. Sıcak suyun yönlendirmesinde etkili olan kollektör dolabı kullanım alanları şunlardır:

 • Yerden ısıtma sistemleri 

 • Sulu soğutma sistemleri 

 • Klima ve şofben bağlantıları

 • İklimlendirme sistemleri 

 • Sıhhi tesisatlar

Kollektör dolabı tüm sistemleri bir arada tutan bir parçadır. Dolayısıyla borularda akışkanı yönetme gerektiren tüm sistemlerde kollektör ile birlikte kullanılır. Bu dolap içinde yer alan vana ayarları, debi ölçümleri ve diğer parametreler için yönlendirme imkanı vardır. Yüksek kaliteli malzemeden üretilen kollektör dolabı ile uzun süreli kullanım avantajı elde edebilirsiniz.

Yerden Isıtma Kollektör Dolabı Çeşitleri

Özellikle yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan kollektörler yüksek sıcaklık seviyelerine uyumludur. Sistemde su sıcaklığı çok yüksek seviyelere ulaşabilir. Bu yüzden kolay kolay deforme olmayan parçalara ihtiyaç vardır. Türkiye’de sayıları giderek artan yerden ısıtma sistemlerinde en çok kullanılan parçalar arasında kollektör dolapları bulunulur. Yerden ısıtma kollektör dolabı çeşitleri genellikle şunlardır:

 • Sıva altı kollektör dolapları 

 • Sac kollektör dolapları

 • Ahşap kollektör dolapları

 • Metal kollektör dolapları

 • Plastik kollektör dolapları

Kollektör dolaplarının tasarımında birbirinden farklı malzemeler kullanılır. Her ortama ve iç mekan dekorasyonuna uyumlu tasarıma sahip kollektör dolabına ulaşabilirsiniz. Kollektör dolapları kullanım ihtiyacına göre farklı boyutlarda üretilir. Geniş kollektörleri muhafaza etmek için kullanılan dolapların ölçüleri daha büyüktür. Birinci sınıf kalitede bir kollektör dolabı satın almak için firmamızı tercih edebilirsiniz.

Kollektör Dolabı Özellikleri Nelerdir?

Kollektör dolabı sıva altı veya metal tasarımda üretilebilir. Her ihtiyaca hitap eden kollektör dolapları sayesinde yerden ısıtma sistemi daha verimli hale gelir. En iyi fiyata satılan kollektör dolaplarında dayanıklılık ve kullanışlılık önemlidir. Binalarda sıcak – soğuk su dağıtımında kullanılan kollektörleri toparlamak için kullanılan bir parçadır. Kollektör dolabı özellikleri arasında şunları sıralamak mümkündür:

 • Farklı malzemelerden üretilebilir.

 • 6’lı veya 8’li kollektörler ile uyumlu ebatlara sahiptir. 

 • İç mekana estetik görünüm kazandırır. 

 • Sıva altı kollektör dolapları son derece kullanışlıdır. 

 • Odada yer işgali yapmadan kullanılır. 

 • Görüntü kirliliği yapmadığı için dekorasyonu destekler.

Her sulu yerden ısıtma sisteminde tercih edilen kollektör dolaplarında malzeme kalitesine dikkat edilmelidir. Kollektör dolabı ahşap malzemeden üretildiğinde parkeler ve kapılarla uyumlu bir görüntü sağlar. Odalarda bulunan kollektörü toparlayıp düzenli görünüm sunan bu parçaların fazla yer kaplamaması gerekir. Bu yüzden göze rahatsızlık veren büyük parçalar yerine kollektör ebatlarına uyumlu dolaplar seçilmelidir.

Yerden Isıtma Kollektör Dolabı Montajı 

Türkiye’nin dört bir yanına güvenilir ve hızlı teslimat yapan Isı Enerji firmamızda her ihtiyaca uygun yerden ısıtma parçaları vardır. Kollektör dolabı da yerden ısıtma sistemlerinin olmazsa olmazları arasındadır. Bu ürünler yüksek kaliteli malzemeden imal edildiği için uzun yıllar boyunca deforme olmadan kullanılabilir. Kollektör dolabı montajı sırasında kollektörün vana sayısına dikkat edilmelidir. 6’lı, 8’li veya 10’lu kollektörler için üretilen dolaplar farklı ebatlardadır. Kollektörün vanalarını dışarıda bırakmayacak şekilde monte edilen dolaplar son derece kullanışlıdır. Birinci sınıf kalitedeki malzemeden üretilen kollektör dolaplarına firmamızdan sahip olabilirsiniz. En çok satan kollektör çeşitleri ve kollektör dolapları Isı Enerji firmamızın kategorilerinde yer almaktadır.

Yerden Isıtma Kollektör Dolabı Kullanımı

Kollektör dolabının kullanımı çok basittir. Tüm yerden ısıtma sistemi olan binalarda kollektör dolabına yer vardır. Bu dolaplar kollektörlerin düzenli ve düzgün çalışmasını sağlar. Yerden ısıtma kollektör dolabı ölçüleri ihtiyaca göre farklılık gösterir. Kaliteli malzemeden üretilen dolapların montajı ve kullanımı basittir. Bu ürünlerin montajında mutlaka deneyimli ustalardan destek almanız tavsiye edilir. 

Kollektör dolapları her bölgenin tesisat ihtiyacına uygun özelliklere sahiptir. Tüm sistemleri merkezi bir noktada topladığı için kontrol ve bakım işlemleri çok kolay hale gelir. Yerden ısıtma sisteminde vana ve debi ayarları bu merkezden yapılır. Özellikle sıva altı kollektör dolabı yerden ısıtma sistemi montajında sık sık tercih edilen parçalardandır.

Yerden Isıtma Kollektör Dolabı Fiyatları

Boru hattı için ayarlanabilir vanaları bir arada tutan kollektör dolabı fiyatları ürünün özelliklerine göre farklılık gösterir. Yerden ısıtma sisteminin verimli ve enerji tasarrufu odaklı çalışmasında bu parçalara ihtiyaç vardır. Binada veya tesis içinde kollektör ebatlarına en uyumlu dolapları firmamızdan temin edebilirsiniz. Isı Enerji şirketimizin bünyesinde en çok satan kollektör dolabı çeşitleri indirim kampanyalarıyla satılmaktadır. Sitemizde sizlere özelleştirilmiş bir hizmet sunmak için çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamız inceleyiniz.
WhatsApp
05362769169