CrosairSoft
CrosairSoft
Kategorilerimiz
Sepetim

Danfoss Kollektör

Marka: Danfoss
Danfoss 10 Ağızlı SSM-F Manifold Çelik Kollektör Seti..
7.052,19TL
Vergiler Hariç:5.876,82TL
Marka: Danfoss
Danfoss 11 Ağızlı SSM-F Manifold Çelik Kollektör Seti..
7.652,37TL
Vergiler Hariç:6.376,98TL
Marka: Danfoss
Danfoss 12 Ağızlı SSM-F Manifold Çelik Kollektör Seti..
8.252,56TL
Vergiler Hariç:6.877,13TL
Marka: Danfoss
Danfoss 2 Ağızlı SSM-F Manifold  Çelik Kollektör Seti..
2.250,70TL
Vergiler Hariç:1.875,58TL
Marka: Danfoss
Danfoss 3 Ağızlı SSM-F Manifold Çelik Kollektör Seti..
2.850,88TL
Vergiler Hariç:2.375,74TL
Marka: Danfoss
Danfoss 4 Ağızlı SSM-F Manifold Çelik Kollektör Seti..
3.376,05TL
Vergiler Hariç:2.813,37TL
Marka: Danfoss
Danfoss 5 Ağızlı SSM-F Manifold Çelik Kollektör Seti..
3.938,72TL
Vergiler Hariç:3.282,27TL
Marka: Danfoss
Danfoss 6 Ağızlı SSM-F Manifold Çelik Kollektör Seti..
4.613,93TL
Vergiler Hariç:3.844,94TL
Marka: Danfoss
Danfoss 7 Ağızlı SSM-F Manifold Çelik Kollektör Seti..
5.139,09TL
Vergiler Hariç:4.282,58TL
Marka: Danfoss
Danfoss 8 Ağızlı SSM-F Manifold Çelik Kollektör Seti..
5.776,79TL
Vergiler Hariç:4.813,99TL
Marka: Danfoss
Danfoss 9 Ağızlı SSM-F Manifold Çelik Kollektör Seti..
6.414,49TL
Vergiler Hariç:5.345,41TL
Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)

Danfoss Kollektör

Sulu yerden ısıtma sistemlerinde en çok tercih edilen firmalardan Danfoss kollektör üretiminde öncü markalardan biridir. Alman mühendisliğini yerden ısıtma sistemine aktaran Danfoss markasının en çok satan ürünleri arasında yer alır. Kollektörler, yerden ısıtma sisteminin en önemli parçalarından biridir. Bu nedenle kollektörün malzeme kalitesi ve dayanıklılığı yüksek olmalıdır. Danfoss bu alanda en çok talep gören markalardan biri olarak uzun ömürlü kollektör üretimiyle dikkat çekmektedir. Danfoss marka kollektör satın almak istediğinizde Isı Enerji firmamızdan uygun fiyatlı çözümler bulabilirsiniz.

Danfoss Kollektör Nedir?

Kollektör, yerden ısıtma sisteminde kullanılan en önemli parçalar arasındadır. Son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de geleneksel ısıtma sistemleri yerine yerden ısıtma sistemleri tercih edilmektedir. Yerden ısıtma, bir binanın ısıtma ihtiyacını karşılamak için zemine yerleştirilen sıcak su borularıyla çalışır. Aynı zamanda elektrikli yerden ısıtma sistemleri de yaygın şekilde kullanılmaktadır. Bunlarda sıhhi tesisat yerine kablolu ve farklı bir sistem kullanılır. 

Sulu yerden ısıtma sistemlerinde kollektör önemli bir bileşendir. Kollektör sayesinde sıcak suyun tesisata giriş ve çıkışı üzerinde belirli ayarlamalar yapılabilir. Danfoss yerden ısıtma kollektörü, genellikle giriş ve çıkış manifoldlarına sahiptir. Bu bölümler ısıtma suyunun sisteme girmesini ve soğuyan suyun sistemden çıkmasını sağlar. En basit tanımıyla yerden ısıtma sisteminin verimli, konforlu ve uzun ömürlü kullanımı için kollektör parçasına ihtiyaç vardır. 

Danfoss Kollektör Ne İşe Yarar?

Zeminden ısıtma veya alttan ısıtma olarak da bilinen yerden ısıtma sistemlerinde en önemli markalardan biri Danfoss’tur. Almanya merkezli üretim yapan Danfoss markalı ürünler sistemin uzun yıllar boyunca masraf çıkarmadan çalışmasına yardımcı olur. Zemine döşenen sıcak su borularının işlevsel şekilde kullanmasını ve ortama sıcak hava yaymasını sağlayan parça kollektördür. Kollektör ayrıca suyun sistemde düzgün bir şekilde dağıtılmasını ve yayılmasını kolaylaştırır.

Yerden ısıtma sistemlerinde sıcak suyun dolaşımdaki ayarlamaları yapabilmek için kaliteli malzemeden üretilen kollektörlere ihtiyaç vardır. Danfoss su kollektörü, sistemin verimli şekilde kullanılmasında önemli görevler üstlenir. Her odada farklı ısı dağıtımı sağlayan bu parçalar yeni teknoloji modellerle akıllı sistem haline getirilebilir. Türkiye’nin dört bir yanına hızlı ve güvenilir teslimat garantisi sunan firmamızda Danfoss markalı kollektörlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Danfoss Kollektör Çeşitleri Nelerdir?

Danfoss’un ürettiği kollektörler birbirinden farklı özelliklere ve tasarımlara sahip olabilir. Yerden ısıtma sistemleri bir binanın ısıtma ihtiyacını karşılamak için zemine döşenen sıcak su borularını kullanır. Bu sistemde ısıtma suyunun dağıtımı için kollektöre ihtiyaç vardır. Kollektör ayrıca ısıtma suyunun sıcaklık seviyesini ve dolaşımdaki debisini kontrol etmeyi sağlar. Danfoss kollektör çeşitleri de bu tür ayarlamalara göre farklı türlere sahiptir:

 • Danfoss yerden ısıtma sıcak su dağıtım kollektörü 

 • Danfoss zon kontrollü kollektör 

 • Danfoss debi kontrollü kollektör 

 • Danfoss karışım kollektörü 

 • Danfoss hidrolik ayar kollektörü 

. Yerden ısıtma sektörünün en çok tercih edilen markalarından Danfoss kollektör üretiminde öncü bir markadır. Isı Enerji firmamızda her bütçeye hitap eden fiyat seçenekleriyle Danfoss kollektör satışından yararlanabilirsiniz.

Danfoss Kollektör Özellikleri 

Birinci sınıf kalitedeki malzemeden üretim yapan Danfoss markası kollektör üretiminde oldukça güvenilir bir tercihtir. Alttan ısıtma sistemlerinin montaj ve kurulumunda deneyimli olan ustalar Danfoss markalı ürünleri tavsiye eder. Malzeme kalitesi yüksek olan Danfoss kollektörler uzun yıllar boyunca deforme olmadan çalışabilir. Danfoss 5’li kollektör modellerinin sahip olduğu özelliklerden bazıları şunlardır:

 • Danfoss kollektörün vanaları su girişi ve çıkışında istenen debi ayarını sağlar. 

 • Zon kontrolü, yerden ısıtma sisteminin farklı odalarda farklı sıcaklık seviyesinde çalışmasını sağlar. 

 • Yüksek izolasyon özelliği sayesinde ısı kaybını en aza indirir. 

 • Tesisat bağlantıları için uygun montaj noktalarına sahiptir. 

 • Kaliteli malzemeden üretildiğinden uzun yıllar boyunca deforme olmadan kullanılabilir. 

Danfoss markası Almanya’da üretim yapan ve yerden ısıtma sistemlerinde en çok tercih edilen markalardan biridir. Malzeme kalitesi yüksek olan kollektörler sayesinde zeminden ısıtma sisteminin verimliliği artar. Uzun yıllar boyunca deforme olmadan ve masraf çıkarmadan kullanılan bir yerden ısıtma sisteminde kollektör kaliteli olmalıdır. Danfoss kollektör satışı yapan firmamızda ihtiyaçlarınıza en uygun modelleri bulabilirsiniz. 

Danfoss Kollektör Çalışma Prensibi 

Zeminden ısıtma sistemlerinde her binanın ısınma ihtiyacı farklı olduğu için buna uygun ekipman ve sistemler kurulmalıdır. Sıcak suyun zemindeki borular aracılığıyla dolaştırılması iç mekanın konforlu ve sağlıklı biçimde ısınmasını sağlar. Danfoss markalı kollektörler, zeminden ısıtma sistemine hemen uyum sağlar. Danfoss alttan ısıtma kollektörü kullanarak sistemin verimli ve enerji tasarrufu odaklı hale gelmesi sağlanabilir. Genel olarak sulu yerden ısıtma sistemlerinde kollektörlerin çalışma prensibi şu şekildedir:

 • Kazanda üretilen sıcak su belirli bir dereceye ulaştıktan sonra kollektöre gelir. 

 • Kollektör ısıtma suyunun sıcak su borularına giriş ve çıkışını yönlendirir. 

 • Kollektörün kontrolü sayesinde sıcak suyun akış hızı, sıcaklık derecesi ve dağıtımı ayarlanabilir. 

 • Kollektörden çıkan sıcak su zemine döşenmiş borularda yayılarak iç mekana sıcaklık yayar. 

 • Isı transferi gerçekleştikten sonra soğuyan su dönüşü sistemden kollektördeki çıkış manifolduna ulaşır. 

 • Kollektör, dolaşım pompasını kullanarak soğuyan suyu yeniden kazana yönlendirir ve su ısındıkça bunu sisteme sokar. 

Yerden ısıtma sistemi montajında masraftan kaçınılmamalı ve kollektör seçiminde kaliteli markalar tercih edilmelidir. Danfoss kollektör kullanımı tüm yerden ısıtma sisteminin daha verimli ve enerji tasarrufu odaklı hale gelmesini sağlar.

Danfoss Debi Ayarlı Kollektör 

Binalarda son yıllarda en çok tercih edilen yerden ısıtma sistemlerinin montajı tecrübeli ustalar tarafından yapılmalıdır. Bazı yerden ısıtma sistemlerinde suyun debisini ayarlayabilmek için özel kollektör çeşitleri tercih edilmelidir. Ev veya iş yerindeki ısıtma ihtiyaçlarına göre en iyi çözüm üreten modeller çeşitlilik gösterebilir. Bunlar arasında yer alan Danfoss debi ayarlı kollektör şu avantajlara sahiptir:

 • Akış ayarını ayarlayan vanalar sayesinde suyun akış hızı kontrol edilir. 

 • Boruların bazı yerleri daha fazla ısındığında dengeleme yapmayı sağlar. 

 • Sistemde fazla suyun gereksiz yere dolaşmasını önler ve enerji tasarrufu sağlar. 

 • Debi ayarlı kollektörler ihtiyaç anında suyu dengeler ve sistemin zarar görmesini engeller. 

Danfoss Kendinden Vanalı Kollektör

Yerden ısıtma sisteminin sıcaklık yayma döngüsünde en önemli parçaların başında kollektör gelir. Isıtma suyunun zeminin altına döşenen sıcak su borularında düzgün bir şekilde dolaşmasını sağlamak için kollektöre ihtiyaç vardır. Danfoss kendinden vanalı kollektör de kullanım avantajları bakımından öne çıkan ekipmanlardan biridir:

 • Kolay kurulum ve montaj avantajına sahiptir. 

 • Sistemin farklı bölgelerindeki akış hızını dengeler. 

 • Gereksiz su akışını keserek enerji tasarrufu ve verimlilik sağlar. 

 • Vanaların bakımı daha kolay ve uygun maliyetlidir. 

Danfoss Kollektör Fiyatları 

Danfoss kollektör fiyatları her parçanın sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösterebilir. Her bir kollektörün sahip olduğu özellikler birbirinden farklı olabilir. Otomasyon ve kontrol sistemlerinin giderek geliştiği günümüzde yerden ısıtma sistemi de otomatik hale geçmektedir. İstediğiniz sıcaklık seviyesini önceden ayarlanan komutlara göre otomatik şekilde kontrol eden sistemler çok popülerdir. Danfoss kollektör satın almadan önce Isı Enerji firmamızda ihtiyacınıza en uygun modellere göz atabilirsiniz. Her yerden ısıtma sistemine uyumlu Danfoss kollektörler en uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır.

www.isienerjimarket.com/danfoss-yerden-isitma/


Sitemizde sizlere özelleştirilmiş bir hizmet sunmak için çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamız inceleyiniz.
WhatsApp
05362769169