CrosairSoft
CrosairSoft
Kategorilerimiz
Sepetim

Kenar İzolasyon Bandı

Marka: Fraenkische
Fraenkische Kenar İzolasyon Bandı 8x15mm, Yapışkanlı (25 Metre)Yerden ısıtmada kullanılan Fraenkische kenar izolasyon bandı kendinden yapışkana sahiptir. Yapışkanlı izolasyon bandı ile iç mekanda ısı yalıtımı çok kolay biçimde yapılır. Birinci sınıf kalitede malzemeden üretim yapan Fraenkische marka..
660,00TL
Vergiler Hariç:550,00TL
Marka: Rehau
Rehau Kenar İzolasyon Bandı (Yapışkansız) - 25 MetreTürkiye’de yerden ısıtma sistemlerinde en çok tercih edilen Rehau kenar izolasyon bandı sayesinde enerji tasarrufu sağlanır. Birinci sınıf kalitedeki malzemeden üretilen bu bantlar, ısının yan duvarlara geçişini önler. Uzun yıllar boyunca masraf çı..
541,94TL
Vergiler Hariç:451,62TL
Marka: Rehau
Rehau Kenar İzolasyon Bandı (Yapışkanlı) - 25 MetreYerden ısıtma sistemlerinde enerji tasarrufu sağlamak için Rehau kenar izolasyon bandı kullanılır. Isı yalıtımı sağlayan bu bantlar yapışkanlı tasarımı sayesinde kolay montaj avantajı sunar. Birinci sınıf kalitedeki malzemeden üretilen Rehau kenar i..
948,40TL
Vergiler Hariç:790,33TL
Marka: Isı Enerji
Kenar İzolasyon Bandı, yüksek kaliteli malzeme ve güçlü yapışkan özellikleri ile öne çıkan bir izolasyon çözümüdür. Bu özel ürün, 5mm kalınlığı ve 10cm genişliği ile geniş bir uygulama yelpazesine hitap ederken, 25 metre uzunluğu ile büyük yüzeyleri kapsamak için ideal bir çözümdür.Kenar İzolasyon B..
360,00TL
Vergiler Hariç:300,00TL
Marka: Wavin Pilsa
Wavin Kenar İzolasyon Bandı 8mmx15cm, inşaat ve tesisat projelerinde termal izolasyon sağlayan özel bir bant çeşididir. Bu ürün, Wavin'in kalite ve yenilikçilik anlayışını yansıtarak, çeşitli uygulamalarda güvenilir bir izolasyon çözümü sunar.Kenar izolasyon bandının 8mmx15cm boyutları, geniş bir ku..
36,00TL
Vergiler Hariç:30,00TL
Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)

Kenar İzolasyon Bandı

Sulu yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan kenar izolasyon bandı enerji tasarrufu sağlayan parçalar arasındadır. Yerden ısıtma sisteminin verimli çalışması için sistemde kullanılan parçaların kalitesi önemlidir. Yerden ısıtma sistemi montajında boruların kalitesi kadar çevre elemanlar da önem taşır. Bunlardan biri olan kenar izolasyon bandı, adından da anlaşılacağı üzere zeminin kenarlarına yerleştirilir. Özel bir materyalden üretilen bu bantların montajı oldukça basittir. Yerden ısıtma kenar izolasyon bandı sayesinde sistemin uzun ömürlü ve enerji tasarrufu odaklı olması sağlanır.

Yerden Isıtma Kenar İzolasyon Bandı Nedir?

Yerden ısıtma sistemlerinin uygulandığı alanda yapılacak bazı değişimlerle enerji tasarrufu sağlanabilir. Odaların zeminine yerleştirilen sıcak su boruları, sistemin verimli çalışmasında önemlidir. Ancak sadece boruların kullanımıyla istenen sıcaklığa ulaşmak yüksek maliyet ve enerji sarfiyatını beraberinde getirebilir. Bu yüzden sıcak su borularının yaydığı ısıyı iç mekana yöneltip etkili biçimde tutacak parçalara ihtiyaç vardır. Bunlardan biri olan yerden ısıtma kenar izolasyon bandı zeminden çıkan sıcak havayı ortamda tutar. 

Sıcak havanın yan duvarlara geçmeden doğrudan insanların konforuna hitap etmesi için kenar izolasyon bandı gereklidir. Birinci sınıf kalitedeki malzemeden üretilen kenar izolasyon bandı, boruların döşendiği alanın çevresine yerleştirilir. Odanın tümüne homojen bir ısı dağılımı sağlamak için kullanılan yalıtım malzemeleri vardır. Yerden ısıtma straforu olarak da bilinen köpük gibi bantlar da zeminden çıkan ısıyı odanın içinde tutar. Bu sayede enerji tasarrufu sağlanır ve sistem uzun yıllar boyunca ekonomik bir şekilde kullanılabilir. 

Yerden Isıtma Kenar İzolasyon Bandı Ne İşe Yarar?

Yerden ısıtma sistemlerinde polistiren köpük veya benzeri maddeden üretilen yalıtım ekipmanları kullanılır. Bunlardan biri olan yerden ısıtma izolasyon bandı, zeminden yan duvarlara doğru ısı kaybını önlemede etkilidir. Odanın içinde zeminin kenarlarına döşenir ve böylelikle zeminden çıkan sıcak havayı odanın içinde tutar. Yerden ısıtma sistemlerinin enerji verimli olması ve ekonomik olarak kullanılması için gerekli bir üründür.

Sulu yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan kenar izolasyon bandı, boruların döşendiği alanın çevresine monte edilir. Böylelikle yanlara doğru ısı kaybının önüne geçilmiş olur. Isı kayıpları fazla olduğunda odayı ideal sıcaklığa getirmek için daha fazla enerji harcamak gerekir. Bu tür sıkıntılar yaşamamak ve enerji maliyetlerini arttırmamak için izolasyon bantları kullanılır. Yerden ısıtma sisteminin yalıtımlı olmasında izolasyon bantlarına önemli görevler düşer.

Kenar İzolasyon Bandı Nerelerde Kullanılır?

İzolasyon bandı, sıcak havanın etrafa yayılmadan sadece oda içinde kalmasını sağlar. Polistiren köpük gibi yalıtım malzemeleri sıcak su borularının döşendiği alanlarda kullanılır. Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan izolasyon bandı odanın çevresine yerleştirilir. Zemin ile yan duvarlar arasına monte edilen izolasyon bandı bu sayede kenarlardan sıcak hava kaçmasını engeller. Birinci sınıf kalitedeki kenar izolasyon bantlarına Isı Enerji firmamızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Yerden ısıtma sistemlerinde enerji tasarrufu sağlamak için sistemde kullanılan ürünlerin malzeme kalitesine önem verilmelidir. En kaliteli kenar izolasyon bantlarına Isı Enerji firmamızdan kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Her bütçeye uygun fiyat seçenekleri ile satılan bu yalıtım ürünleri uzun ömürlüdür. Enerji tasarrufu sağlayan kenar izolasyon bandı uzun yıllar boyunca deforme olmadan kullanılabilir. İşlevsel ve bir o kadar ekonomik yalıtım bantlarını firmamızdan tedarik edebilirsiniz. Şirketimiz Türkiye’nin dört bir yanına hızlı ve güvenilir teslimat garantisi sunmaktadır.

Kenar İzolasyon Bandı Çeşitleri Nelerdir?

Yerden ısıtma sistemlerinde temel amaç zeminin altına döşenen borulara sıcak su vererek odanın ısıtılmasını sağlamaktır. Sıcak su dolaşan borulardan yayılan ısı odanın içine homojen bir şekilde ilerler. Yerden ısıtma sistemlerinde sıcak su borulardan geçerek zemini ısıtır. Ancak bu ısının yan duvarlara geçmemesi ve odadan kaçmaması sağlanmalıdır. Bunun için en etkili olan ürün kenar izolasyon bandıdır. Her yerden ısıtma sisteminin montajında enerji tasarrufu sağlamak adına kenar izolasyon bandı montajı yapılmalıdır.

Kenar izolasyon bantları, sistemin kapasitesine ve kullanım ihtiyaçlarına göre farklı çeşitlere sahiptir. Kenar izolasyon bantları özel malzemeden üretildiği için yüksek sıcaklık dayanımına sahiptir. Bu parçalar genellikle kolay kesilebilir yapıdadır ve montaj sırasında sorun yaşatmaz. Zemine döşenen sıcak su borularından yayılan ısıyı odanın içine yönlendirmek için mutlaka kenar yalıtım bantlarından kullanılmalıdır. Yerden ısıtma kenar yalıtım bandı farklı ebatlarda ve kalitede üretilen çeşitlere sahiptir.

Kenar İzolasyon Bandı Avantajları Nelerdir?

Sulu yerden ısıtma sistemleri, zemindeki borular aracılığıyla sıcak suyun dolaşmasını ve ısı yaymasını amaçlar. Son yıllarda ülkemizde en çok tercih edilen ısıtma sistemlerinin başında yerden ısıtma gelir. Zeminden ısıtma olarak da bilinen bu sistemde konforlu ve sağlıklı bir oda sıcaklığı elde edilir. Sıcak su borularından yayılan ısının odaya homojen bir şekilde dağılması için sistemde kenar izolasyon bandı kullanılmalıdır. Yerden ısıtma kenar bandı uygulaması sayesinde şu avantajlar elde edilebilir:

 • Zeminde ısı kayıplarını minimize eder. 

 • Üstün yalıtım özellikleri sayesinde ısının yan duvarlara doğru geçişi engellenir. 

 • Zeminden yayılan sıcaklık sadece odanın içine yönlendirilir. 

 • Odanın içinde homojen bir ısı dağılımı sağlar. 

 • Soğuk kenar bölgeleri olmadan konforlu kullanım sağlar. 

 • Isı kayıplarını azalttığı için enerji tasarrufludur. 

 • Daha az enerji kullanarak sistemin verimliliğini arttırır. 

 • Yüksek kaliteli malzemeden üretildiğinden masraf çıkarmadan kullanılabilir. 

Zeminde sıcaklığın eşit bir şekilde yayılmasını sağlayan kenar izolasyon bantları son derece faydalıdır. Bu bantların yalıtım özellikleri sayesinde diğer yerden ısıtma sistemi parçaları da sorunsuz çalışır. Zeminde belirli yüzeylerde meydana gelebilen sıcaklık farklarını azaltmak için mutlaka kenar izolasyon bandı kullanılmalıdır. Yüksek kaliteli malzemeden üretilen bu bantlar sıcaklık dayanımı fazla olduğu için hemen deforme olmaz.

Kenar İzolasyon Bandı Özellikleri Nelerdir?

Yerden ısıtma sisteminde enerji tasarrufu sağlamak ve sistemin ömrünü uzatmak için kenar yalıtım bantları kullanılmalıdır. Şap kenar bandı, sistemin ısı kayıplarını azaltır ve daha az enerjiyle maksimum ısınma sağlar. Uzun vadede kendi maliyetlerini amorti eden yerden ısıtma sistemlerinde kenar izolasyon bandı mutlaka bulunmalıdır. Genel olarak standart bir kenar izolasyon bandı özellikleri şunlardan oluşur:

 • Sıcaklık dayanımı yüksektir.

 • Montaj kolaylığı sağlar. 

 • Kaliteli malzemeden üretildiği için uzun ömürlüdür. 

 • İyi yalıtım sağlan malzemeden üretilir. 

 • Neme ve suya karşı dayanıklıdır. 

 • Çabucak deforme olmadığı için masraf çıkarmaz.

Birinci sınıf kalitedeki malzemeden üretilen kenar izolasyon bantları, yerden ısıtma sisteminin verimliliğini artırır. Daha kullanışlı ve daha konforlu bir iç mekan sağlamak için yerden ısıtma sisteminde yalıtıma özen gösterilmelidir. Profesyonel ustalar tarafından yapılan montajı ile sistemin uzun yıllar boyunca masraf çıkarmadan kullanılması mümkündür. Isı Enerji firmamızda her ihtiyaca uygun yerden ısıtma kenar izolasyon bantları mevcuttur. 

Yerden Isıtma Kenar İzolasyon Bandı Fiyatları 

Türkiye’nin dört bir yanına hızlı ve güvenilir hizmet sunan firmamızda kenar izolasyon bandı fiyatları kampanyalıdır. İndirim fırsatlarını değerlendirerek yerden ısıtma sisteminde ihtiyaç duyduğunuz bu ürünleri satın alabilirsiniz. Her yerden ısıtma sisteminde kullanılan yalıtım malzemelerinin kalitesine dikkat etmek gerekir. Birinci sınıf kaliteli bu bantlar, sıcaklık dayanımı yüksek olduğundan deforme olmaz. İhtiyacınız olan kaliteli kenar izolasyon bandı satın almak için firmamızda göz atmanız yeterlidir.  


Sitemizde sizlere özelleştirilmiş bir hizmet sunmak için çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamız inceleyiniz.
WhatsApp
05055752522